Płatności w Chinach

Jeśli chcesz bez prowizji i dodatkowych opłat wypłacać gotówkę nie tylko w Chinach, ale i na całym świecie, ChinskiRaport poleca skorzystanie z aplikacji Revolut. Oferuje ona darmowe międzynarodowe przelewy pieniężne i wolne od opłat wydatki globalne, ustalane zawsze przez międzybankowy, najkorzystniejszy kurs walut. Wszystkim zarządza się z poziomu aplikacji telefonicznej. Mamy dostęp do historii wszelkich transakcji, wpłat, wypłat i płatności. Revolut to idealne rozwiązanie, aby trzymać kilka walut w różnym miejscu.

Większość bankomatów w Chinach respektuje karty Visa czy Mastercard, jednakże przy wypłacaniu gotówki pobierana jest prowizja. Trzeba także liczyć się z tym, że mogą zostać pobrane dodatkowe opłaty za przewalutowanie.

Wymiana euro czy dolarów w bankach w Chinach wiąże się z czasochłonnym procesem i wymaga wypełnienia odpowiednich formularzy. Wymiana waluty na lotnisku jest zazwyczaj po bardzo niekorzystnym kursie. Dodatkowo, wymiana złotówek na dolary czy euro, a później na juany to kilkukrotne przewalutowanie, na czym również tracimy. Warto też mieć na uwadze, że w Chinach odchodzi się od płatności gotówką i nie jest to wygodna forma rozliczania się.

W Chinach głównie korzysta się z płatności poprzez WeChat lub Alipay. Jeszcze do niedawna te opcje nie były dostępne dla obcokrajowców. Do tego potrzebne jest założenie konta w odpowiedniej aplikacji oraz dodanie karty bankowej.

Revolut jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które planują krótką podróż do Chin, np. wyjazd na targi. Nie trzeba zakładać konta w chińskim banku, a ponadto w ten sposób unikamy dodatkowych opłat związanych z przewalutowaniem.